20 Points Club - Senior Girls 2013



20 Points Club Elite Eight Leaders 2013
1st most pts in a game
M. Brenkel
42 points
2nd most pts in a game
M. Chin
41 points
3rd most pts in a game
M. Calliste
37 points
4th most pts in a game
S.Valentine
36 points
4th most pts in a game
K. Follis
36 points
4th most pts in a game
S. Bennett
36 points
7th most pts in a game
M. Calliste
35 points
7th most pts in a games
S. Cunanan
35 points
 
 
1st most 20
Point Games
M. Calliste
13 games
2nd most 20 Point Games
K. Follis
11 games
3rd most 20 Point Games
K. Follis
10 games
3rd most 20 Point Games
E.Balkisoon
10 games
5th most 20 Point Games
M. Brenkel
9 games
6th most 20 Point Games
Jankulovski
7 games
6th most 20 Point Games
T. Dixon
7 games
6th most 20 Point Games
A. Lawson
7 games


Bolded
= 25+ Points
Highlighted = 30+ Points
Highlighted = 40+ Points
Red Font = New Weekly Scores



HooptownGTA's 20 Points Club - 2013 Senior Girls
Effe Abban - Mother Teresa 26 pts vs. Loretto Abbey 71-45 TDCAA win - Sept 26
21 pts vs. St. Joseph's Morrow 65-17 TDCAA win - Oct 10
Persia Ampomah - St. Basil's 25 pts vs. Loretto College 47-39 TDCAA loss - Oct 21
Vicoria Anderson - Sinclair 22 pts vs. Pickering 63-42 Durham Region loss - Oct 16
Candace Asmah - Bramalea 20 pts vs. St. Thomas Aquinas 40-37 Peel Region win - Oct 21
20 pts vs. Holy Name of Mary 61-10 Peel Region win - Oct 28
Jeylin Bai - Central Tech 21 pts vs. Oakwood 73-37 Toronto South loss - Oct 15
Emily Balkison - Cardinal Newman 26 pts vs. Libermann 46-32 TDCAA win - Sept 30
20 pts vs. Morrow Park 71-21 TDCAA win - Oct 2
24 pts vs. Jean Vanier 60-32 TDCAA win - Oct 16
20 pts vs. McLuhan 40-16 TDCAA win - Oct 7
22 pts vs. Mother Teresa 47-46 TDCAA win - Oct 15
21 pts vs. CHAT 61-44 TDCAA loss - Oct 21
22 pts vs. Senator O'Connor 47-39 TDCAA win - Oct 23
22 pts vs. Loretto Abbey 48-28 TDCAA win - Oct 29
22 pts vs. Notre Dame 61-42 TDCAA win - Oct 30
24 pts vs. UTS 46-25 TDCAA win - Nov 4
Sarah Bennett - Bishop Allen 22 pts vs. St. Basil 55-19 TDCAA win - Sept 30
25 pts vs. Bishop Marrocco 66-9 TDCAA win - Oct 2
22 pts vs. Loretto College 39-36 TDCAA win - Oct 10
36 pts vs. Cardinal Newman 50-46 TDCAA 4A playoff win - Nov 6
Lindsay Bloom - CHAT Toronto 21 pts vs. Cardinal Newman 61-44 TDCAA win - Oct 21
Janelle Boyce - Crawford 20 pts vs. Henry Carr 44-39 TDCAA loss - Oct 30
Megan Brenkel - CHAT 23 pts vs. Bill Crothers 35-27 York Region loss - Sept 30
42 pts vs. St. Maximilian 48-46 York Region loss - Oct 2
21 pts vs. Aurora 41-31 York Region win - Oct 9
23 pts vs. Newmarket 68-32 York Region loss - Oct 23
21 pts vs. Brother Andre 43-28 York Region loss - Oct 24
30 pts vs. Denison 58-40 York Region loss - Oct 30
27 pts vs. St. Augustine 43-33 York Region loss - Nov 4
33 pts vs. Aurora 37-34 York Region playoff win - Nov 7
31 pts vs. Denison 59-36 York Region playoff loss - Nov 8
Rashida Brown - Loretto College 20 pts vs. Bishop Allen 39-36 TDCAA loss - Oct 10
26 pts vs. St. Basil's 47-37 TDCAA win - Oct 21
Sami Brown - CHAT Toronto 25 pts vs. Notre Dame Toronto 48-47 TDCAA win - Oct 16
20 pts vs. Loretto Abbey 48-21 TDCAA win - Oct 18
25 pts vs. Cardinal Newman 61-44 TDCAA win - Oct 21
24 pts vs. Frances Libermann 48-38 TDCAA 2A Championship win - Nov 13
Monique Calliste - Mother Teresa 30 pts vs. Jean Vanier 45-30 TDCAA win - Sept 25
34 pts vs. Loretto Abbey 71-45 TDCAA win - Sept 26
27 pts vs. Notre Dame 48-31 TDCAA win - Oct 8
27 pts vs. St. Joseph's Morrow 65-17 TDCAA win - Oct 10
34 pts vs. Cardinal Newman 47-46 TDCAA loss - Oct 15
37 pts vs. Francis Libermann 45-31 TDCAA win - Oct 17
30 pts vs. St. Patrick's 42-16 TDCAA win - Oct 18
34 pts vs. UTS 60-29 TDCAA win - Oct 21
32 pts vs. Pope John Paul II 56-40 TDCAA loss - Oct 23
22 pts vs. CHAT (Toronto) 37-29 TDCAA win - Oct 24
35 pts vs. Loyola (Oakville) 69-46 loss @ the Centennial Colts Classic - Oct 26
30 pts vs. Bishop Marrocco 61-20 TDCAA playoff win - Nov 6
20 pts vs. Francis Libermann 48-41 TDCAA 2A playoff loss - Nov 11
Angeline Campbell - d'Youville 21 pts vs. St. Michael (Bolton) 41-36 Peel Region win - Oct 25
Domina Campbell - Pearson 20 pts vs. West Hill 46-13 Toronto East win - Sept 30
Georgia Campbell - St. Roch 28 pts vs. Mount Carmel 58-29 win @ the Lady Raven Classic - Oct 4
23 pts vs. d'Youville 57-46 loss @ the Lady Raven Classic - Oct 5
25 pts vs. Fletcher's Meadow 67-21 Peel Region win - Oct 16
21 pts vs. David Suzuki 58-22 Peel Region win - Oct 22
21 pts vs. Iona 62-24 Peel Region 3A playoff win - Oct 31
25 pts vs. Maple 60-28 win @ the Hoopdome Tournament - Nov 2
22 pts vs. Iona 63-24 Peel Region Tier II semi-final playoff win - Nov 12
Julia Chandler - Northern 24 pts vs. N. Toronto 64-30 City of Toronto 4A Championship win - Nov 12
Meaghan Chin - Leacock 24 pts vs. Pearson 74-15 Toronto East win - Sept 23
41 pts vs. West Hill 85-9 Toronto East win - Sept 25
30 pts vs. Pearson 67-23 win @ the Nan Copp tourn. - Oct 1
22 pts vs. Oakwood 49-46 win @ the Centennial Colts Classic - Oct 27
Brianne Cohen - York Memorial 25 pts vs. Richview 48-39 Toronto West win - Oct 15
Cheyenne Creighton - Pope John Paul 25 pts vs. JC Richardson 70-31 win @ the SBA Tournament - Oct 19
Sweet Cunanan - Porter 30 pts vs. Markville 44-34 win @ the Porter Fall Classic - Oct 3
24 pts vs. Mowat 34-31 win @ the Porter Fall Classic - Oct 4
31 pts vs. Thomson 62-43 loss @ the Porter Fall Classic - Oct 4
35 pts vs. Thomson 53-39 Toronto East Tier II Championship - Oct 30
Mayanne Daquiz - Henry Carr 20 pts vs. Loretto College 40-25 TDCAA win - Sept 23
Kianna Delas - David Suzuki 21 pts vs. Heart Lake 63-41 Peel Region win - Oct 10
26 pts vs. Humberview 54-30 Peel Region win - Oct 15
26 pts vs. Campion 59-30 Peel Region loss - Oct 16
20 pts vs. Bramalea 42-31 win @ the Lady Griffins Classic - Oct 17
22 pts vs. Heart Lake 44-25 win @ the Lady Griffins Classic - Oct 17
26 pts vs. Central Peel 46-31 win @ the Lady Griffins Classic - Oct 17
Milcania Dias-Rojas - Henry Carr 23 pts vs. Don Bosco 55-32 TDCAA win - Oct 17
23 pts vs. Dante 65-47 TDCAA win - Oct 21
20 pts vs. Bishop Allen 44-40 TDCAA win - Oct 23
26 pts vs. Crawford 44-39 TDCAA win - Oct 30
22 pts vs. Jean Vanier 55-37 TDCAA 3A semi-final playoff win - Nov 12
Shanese Dulail - Woburn 21 pts vs. Mowat 36-31 Toronto East loss - Sept 30
Teneshia Dixon - St. Augustine (Br) 29 pts vs. Fletcher`s Meadow 73-44 Peel Region win - Oct 1
28 pts vs. St. Roch 54-46 Peel Region loss - Oct 15
26 pts vs. Heart Lake 56-27 Peel Region win - Oct 21
25 pts vs. Campion 62-38 Peel Region loss - Oct 29
23 pts vs. Saltfleet (Hamilton) 40-32 win @ the Lady Bears Showdown - Nov 1
22 pts vs. Campion 50-33 loss @ the Lady Bears Showdown - Nov 2
22 pts vs. d'Youville 57-38 loss @ the Lady Bears Showdown - Nov 2
Iziegbe Enabulele - Notre Dame Ajax 26 pts vs. Dunbarton 69-32 win Durham Region win - Sept 16
28 pts vs. Bill Crothers Red 56-41 @ the Bill Crothers Tournament - Oct 11
27 pts vs. Notre Dame (Toronto) 71-28 win @ the Colts Classic - Oct 25
Tanisha Francois - Central Peel 24 pts vs. Harold Brathwaite 59-14 Peel Region win - Oct 23
Katherine Follis - Notre Dame Tor. 25 pts vs. Marshall McLuhan 37-10 TDCAA win - Sept 27
20 pts vs. Francis Libermann 40-20 TDCAA win - Oct 2
31 pts vs. Loretto Abbey 41-32 TDCAA win - Oct 3
31 pts
vs. UTS 49-23 TDCAA win - Oct 7
35 pts vs. Senator O'Connor 54-35 TDCAA win - Oct 10
36 pts vs. CHAT (Toronto) 48-47 TDCAA loss - Oct 16
31 pts vs. St. Joseph Morrow Park 61-23 TDCAA win - Oct 24
24 pts vs. Notre Dame (Ajax) 71-28 loss @ the Colts Classic - Oct 25
31 pts vs. Sinclair 42-35 loss @ the Centennial Colts Classic - Oct 26
23 pts vs. Cardinal Newman 61-42 TDCAA loss - Oct 30
Danielle Garven - Pope John Paul II 24 pts vs. St. Patrick 62-24 TDCAA win - Oct 2
23 pts vs. Notre Dame (Ajax) 63-43 win @ the Notre Dame Classic - Oct 5
23 pts vs. Notre Dame (Ajax) 63-52 win @ the SBA Tournament - Oct 19
21 pts vs. JC Richardson 70-31 win @ the SBA Tournament - Oct 19
20 pts vs. Michael Power 55-28 TDCAA 4A playoff win - Nov 11
Serina Green - Pope John Paul II 21 pts vs. UTS 44-20 TDCAA win - Nov 1
Ashley Guia - Bishop Marrocco 20 pts vs. Mother Teresa 61-20 TDCAA playoff loss - Nov 6
Cheyenne Jankulovski - Laurier 23 pts vs. Pearson 59-17 Toronto East win - Sept 25
22 pts vs. West Hill 91-17 Toronto East win - Sept 27
23 pts vs. Agincourt 80-23 win @ the Nan Copp tourn. - Sept 30
21 pts vs. Mother Teresa 50-42 loss @ Nan Copp tourn. - Sept 30
26 pts vs. Pearson 57-30 win @ the Nan Copp tourn. - Oct 1
29 pts vs. Agincourt 86-41 win @ the Nan Copp tourn. - Oct 1
25 pts vs. West Hill 56-28 Toronto East win - Oct 9
Brianna Jones - Laurier 25 pts vs. West Hill 91-17 Toronto East win - Sept 27
26 pts vs. Agincourt 86-41 win @ the Nan Copp tourn. - Oct 1
20 pts vs. West Hill 56-28 Toronto East win - Oct 9
Flo Jose - Agincourt 22 pts vs. Don Mills 39-17 win @ the Nan Copp tourn. - Oct 1
Rachel Koller - Thomson 30 pts vs. Markville 52-36 win @ the Porter Fall Classic - Oct 4
20 pts vs. Porter 62-43 win @ the Porter Fall Classic - Oct 4
Bethany Lam - Mowat 23 pts vs. Kipling 33-24 win @ the Porter Fall Classic - Oct 3
Aliyah Lawson - Sinclair 21 pts. vs. Notre Dame 61-51 loss @ the Durham College Classic - Sept 20
20 pts vs. IE Weldon 58-5 win @ the Durham College Classic - Sept 20
21 pts vs. Etobicoke 48-34 win @ the Durham College Classic - Sept 21
20 pts vs. JC Richardson 47-32 Durham Region win - Oct 7
25 pts
vs. Ajax 46-37 Durham Region win - Oct 28
22 pts vs. Dunbarton 48-37 Durham Reigon loss - Oct 30
24 pts vs. JC Richardson 46-43 Durham Region playoff loss - Nov 4
Quiosha Lindsay - Oakwood 22 pts vs. North Toronto 51-50 Toronto South playoff win - Nov 1
20 pts vs. Boylen 69-17 City of Toronto 2A Championship win - Nov 12
Brianna Livingston - Laurier 20 pts vs. Pearson 59-17 Toronto East win - Sept 25
32 pts vs. West Hill 91-17 Toronto East win - Sept 27
22 pts vs. Agincourt 80-23 win @ the Nan Copp tourn. - Sept 30
Letitia Lopez - St. Joseph's 24 pts vs. Bishop Allen 63-34 TDCAA 4A semi-final playoff win - Nov 11
Breanna Lowe - Heart Lake 20 pts vs. Cardinal Leger 40-27 win @ the Lady Griffins Classic - Oct 18
Anyika Mark - Oakwood 20 pts vs. Lawrence Park 60-30 Toronto South win - Oct 22
Chynel Miller-Moore - St. Augustine 23 pts vs. Fletcher`s Meadow 73-44 Peel Region win - Oct 1
30 pts
vs. Humberview 64-36 Peel Region win - Oct 8
22 pts vs. David Suzuki 51-43 Peel Region loss - Nov 1
Sofia Paska - Richview 30 pts vs. Etobicoke 47-32 Toronto West win - Sept 30
27 pts vs. Martingrove 51-27 Toronto West win - Oct 8
25 pts vs. York Memorial 48-39 Toronto West loss - Oct 15
30 pts vs. Vaughan Road 50-46 Toronto West win - Oct 24
26 pts vs. Runnymede 45-33 Toronto West playoff win - Oct 29
34 pts vs. Lawrence Park 47-46 City of Toronto 3A playoff win - Nov 11
29 pts vs. Jarvis 47-39 City of Toronto 3A OFSAA Qualifier win - Nov 14
Alissa Paul - Loretto College 21 pts vs. Bishop Marrocco 49-27 TDCAA win - Oct 17
Serenity Pham - Bloor 27 pts vs. Humberside 42-34 Toronto South win - Oct 1
23 pts vs. Parkdale 43-32 Toronto South win - Oct 8
20 pts vs. Harbord 38-34 Toronto South win - Oct 24
26 pts vs. Western Tech 34-28 Toronto South win - Oct 29
30 pts vs. Riverdale 49-39 Toronto South win - Oct 31
Aiden Rainford - Oakwood 23 pts vs. Markham 67-22 win @ the SBA Tournament - Oct 19
20 pts vs. JC Richardson 63-35 win @ the SBA Tournament - Oct 19
26 pts vs. Lawrence Park 60-30 Toronto South win - Oct 22
20 pts vs. Jarvis 50-35 Toronto South win - Oct 24
20 pts vs. Leacock 52-40 OT City of Toronto playoff win - Nov 7
20 pts vs. Downsview 57-16 City of Toronto 2A semi playoff win - Nov 11
20 pts vs. Boylen 69-17 City of Toronto 2A Championship win - Nov 12
Jaclyn Ronson - JC Richardson 20 pts vs. Markham 45-20 win @ the SBA Tournament - Oct 20
23 pts vs. Ajax 53-36 Durham Region win - Oct 23
Tiffany Reynolds - Jarvis 20 pts vs. Oakwood 50-35 Toronto South loss - Oct 24
20 pts vs. Richview 47-39 City of Toronto 3A OFSAA qualifier loss - Nov 14
Brigette Sharp - Oakwood 20 pts vs. Central Tech 73-37 Toronto South win - Oct 15
Brianna Stewart - d'Youville 26 pts vs. St. Theresa 76-24 win @ the Lady Raven Classic - Oct 4
26 pts vs. St. Roch 57-46 win @ the Lady Raven Classic - Oct 5
Shantelle Valentine - St. Roch 26 pts vs. St. Thomas Aquinas 61-29 win @ the Lady Raven Classic - Oct 4
36 pts vs. St. Augustine (Brampton) 54-46 Peel Region win - Oct 15
24 pts vs. Fletcher's Meadow 67-21 Peel Region win - Oct 16
20 pts vs. David Suzuki 58-22 Peel Region win - Oct 22
29 pts vs. Humberview 66-29 Peel Region win - Oct 23
24 pts vs. Iona 62-24 Peel Region 3A playoff win - Oct 31
33 pts vs. Philip Pocock 52-45 win @ the Hoopdome Tournament - Nov 1
26 pts vs. Don Bosco 52-8 win @ the Hoopdome Tournament - Nov 2
25 pts vs. Maple 60-28 win @ the Hoopdome Tournament - Nov 2
28 pts vs. Iona 63-24 Peel Region Tier II semi-final playoff win - Nov 12
35 pts vs. St. Paul 51-40 Peel Region Tier II Championship win - Nov 14
Kaisha Welsh - Thistletown 25 pts vs. West Humber 40-31 Toronto West win - Oct 22
Eternati Willock - Pope John Paul II 21 pts vs. Bill Crothers White 51-33 win @ the Centennial Colts Classic - Oct 26
Shanieka Wood - JC Richardson 20 pts. vs. Anderson 57-17 win @ Durham College Classic - Sept 20
20 pts vs. Dunbarton 50-44 win @ the Durham College Classic - Sept 21
20 pts vs. Wilson 72-10 Durham Region win - Sept 30

 

Top