20 Points Club - Senior Girls 2015



HooptownGTA's 20 Points Club - 2015 Elite Eight Leaders (Most Points in a Game)
1st most pts in a game
M. Mensah
41 Points
2nd most pts in a game
K.Leveridge
40 Points
3rd most pts in a game
M. Mensah
38 Points
4th most pts in a game
P. Weekes
36 Points
4th most pts in a game
M. Conte
36 Points
4th most pts in a game
A. Stewart
36 Points
7th most pts in a game
B. Iannazzo
35 Points
7th most pts in a games
Marinkovic
35 Points
HooptownGTA's 20 Points Club - 2015 Elite Eight Leaders (Most 20 Point Games)
1st most 20
Point Games
N. Ylagan
11 Games
2nd most 20 Point Games
E. Ougrinov
9 Games
3rd most 20 Point Games
I. Subosic
8 Games
3rd most 20 Point Games
B. Iannazzo
8 Games
5th most 20 Point Games
Teija
7 Games
5th most 20 Point Games
M. Mensah
7 Games
5th most 20 Point Games
Washington
7 Games
5th most 20 Point Games
B.Livingston
7 Games


Bolded
= 25+ Points
Highlighted = 30+ Points
Highlighted = 40+ Points



HooptownGTA's 20 Points Club - 2015 Senior Girls
Coaches can send results to rick@hooptowngta.com or text 647-668-6890
Adrienne Agueci (Bishop Allen) 23 pts vs. Henry Carr 51-49 OT TDCAA league win - Oct 29
Chelayne Bailey (Pickering) 20 pts vs. Northern (Sarnia) 46-44 win at the Univ. of Windsor Tourn. - Sept 19
Deyjah Bermingham (Churchill) 32 pts vs. RH King 43-40 loss at the Porter Fall Classic - Oct 8
24 pts vs. Wilson 37-35 win at the Porter Fall Classic - Oct 9
Devisha Binns (Leacock) 22 pts vs. Cedarbrae 63-34 Toronto East league win - Oct 14
Kianna Bonadie (Cedarbrae) 20 pts vs. Leacock 52-42 Toronto East league loss - Oct 5
Samantha Brown (CHAT) 23 pts vs. Jean Vanier 54-43 TDCAA league win - Oct 13
27 pts vs. North Toronto 60-35 Exhibition win - Oct 14
23 pts vs. Mary Ward 51-29 TDCAA league win - Oct 26
27 pts vs. St. John Paul II 70-35 TDCAA league win - Oct 28
35 pts vs. Mother Teresa 63-43 2A TDCAA Playoff win - Nov 16
20 pts vs. Libermann 64-26 2A TDCAA Championship win - Nov 18
Nicole Cebuano (St. Mary's) 21 pts vs. Monsignor Johnson 40-38 TDCAA Playoff win - Nov 12
Sydney Charvis (St. Augustine Br) 24 pts vs. Bramalea 48-46 Peel Region league loss - Oct 5
Nicole Chateau (Father Redmond) 22 pts vs. Danta Alighieri 37-17 TDCAA league win - Oct 29
20 pts vs. Crawford 45-33 TDCAA league win - Nov 9
Ashley Chin (Dunbarton) 20 pts vs. Notre Dame (Ajax) 64-50 Durham Region league loss - Oct 28
20 pts vs. JC Richardson 56-46 Durham Region league loss - Nov 5
Charlotte Clayton (Newmarket) 25 pts vs. Vaughan York Region league win - Sept 30
22 pts vs. Fogarty (Orillia) 72-42 win at the Denison Hoops For The Cure - Oct 2
26 pts vs. Kings Christian (Oakville) 64-55 win at the Crown the Queen - Oct 17
22 pts vs. St. Maximilian 80-39 York Region league win - Oct 22
21 pts vs. St. Maximilian 62-52 York Region league Championship win - Nov 17
23 pts vs. Holy Names (Windsor) 60-40 3A OFSAA win - Nov 26
Jade Codinera (Notre Dame Ajax) 20 pts vs. St. Maximillian 58-34 win at the Notre Dame (Ajax) Tourn. - Oct 2
Megan Conte (St. Joan of Arc) 25 pts vs. St. Robert 51-47 win at the St. Robert Tournament - Oct 2
36 pts vs. Brother Andre 64-47 York Region Playoff win - Nov 9
Christianna Crooks (Bramalea) 21 pts vs. Glenforest 40-39 OT loss at the Applewood Hts Tournament - Oct 30
25 pts
vs. Pocock 43-20 win at the Applewood Hts Tournament - Oct 31
21 pts vs. St. Roch 43-42 loss at the Applewood Hts Tournament - Oct 31
Savannah Day (Michael Power) 21 pts vs. Bishop Allen 66-47 TDCAA league loss - Oct 6
24 pts vs. Cardinal McGuigan 47-23 TDCAA league win - Oct 8
28 pts vs. Henry Carr 42-41 TDCAA league loss - Oct 13
22 pts vs. Innisdale (Barrie) 55-36 loss at the Crown the Queen Tourn. - Oct 16
26 pts vs. Dante Alighieri TDCAA league win - Oct 22
25 pts vs. Crawford 47-21 TDCAA league win - Oct 26
Kassie DeWolfe (St. Stephen) 29 pts vs. Courtice Durham Regioin league win - Sept 29
30 pts vs. Holy Trinity 49-34 Durham Region league win - Sept 30
27 pts vs. Clarington Central Durham Region league win - Oct 8
20 pts vs. Austin 66-45 Durham Region league loss - Oct 14
20 pts vs. Anderson 45-31 Durham Region league win - Oct 22
Mikhaela Ekwandja (St. Joseph's) 24 pts vs. Crawford TDCAA league win - Oct 1
Erika Evangelist (All Saints) 20 pts vs. St. John Paul II win at the Notre Dame (Ajax) Tournament - Oct 2
Ciara Findlayter (Oakwood) 20 pts vs. North Toronto. Toronto South league win - Oct 13
Sarah Gates (Newmarket) 22 pts vs. Vaughan York Region league win - Sept 30
Aleyxa Gates-Julien (Bramalea) 22 pts vs. Heart Lake 58-39 win at the Lady Griffins Classic - Sept 25
23 pts vs. St. Augustine (Brampton) 48-46 Peel Region league win - Oct 5
20 pts vs. Mayfield 45-24 Peel Region league win - Oct 14
Kiyann Grimaldo (Notre Dame) 22 pts vs. Dunbarton 64-50 Durham Region league win - Oct 28
Janika Griffith-Wallace (Campion) 30 pts vs. Henry Carr 63-45 win at Crown the Queen - Oct 17
26 pts vs. d'Youville 69-51 Peel Region league win - Nov 5
23 pst vs. St. Francis Xavier 56-44 Peel Region league win - Nov 9
Erica Hamilton (Lawrence Park) 22 pts vs. Northern 67-39 Toronto South league loss - Oct 13
27 pts vs. Northern 46-35 Toronto South league loss - Oct 27
Caroline Hrabinski (St. Joseph's) 20 pts vs. John Paul II (London) 66-27 win at the St. Matthew's Classic - Oct 18
Danielle Hudson (Villanova) 21 pts vs. Appleby CISAA league win - Sept 28
Brianna Iannazzo (St. Robert) 35 pts vs. St. Augustine (Markham) 50-41 York Region league win - Sept 29
22 pts vs. Maple 60-27 win at the St. Robert Tournament - Oct 2
29 pts vs. Thornlea 45-26 York Region league win - Oct 14
23 pts vs. Thornhill 41-15 York Region league win - Oct 29
27 pts vs. Langstaff 52-27 York Region league win - Nov 2
20 pts vs. CHAT 43-25 York Region league win - Nov 3
26 pts vs. Father McGivney 46-35 York Region Tier II Playoff win - Nov 9
33 pts vs. Aurora 56-45 York Region Tier II Playoff win - Nov 12
Tamara Irving (Laurier) 20 pts vs. Cedarbrae 51-49 Toronto East league loss - Nov 2
Christine Jurcau (Bayview) 22 pts vs. Denison 52-50 OT York Region league loss - Sept 30
20 pts vs. Aurora 40-31 win at the Keswick Tournament - Oct 8
20 pts vs. Huron Hts 47-39 York Region league win - Oct 14
31 pts vs. Vaughan 67-40 York Region league win - Oct 20
27 pts vs. Jean Vanier (Toronto) 47-45 win at the Villanova Tournament - Oct 24
Hunter Kaidas (St. Roch) 25 pts vs. Ambrozic 58-45 Peel Region league win - Sept 28
Abigail Kangudie (Sinclair) 22 pts vs. Austin 47-46 loss at the Durham College Tournament - Sept 18
Justina King (Cardinal Newman) 20 pts vs. Libermann TDCAA league win - Oct 13
34 pts vs. Kings Christian (Oakville) 72-51 loss at the Crown the Queen - Oct 16
20 pts vs. Oakwood 70-30 loss at the Colts Classic - Oct 24
Mariam Konate (Leacock) 20 pts vs. Macdonald Toronto East league win - Sept 28
26 pts vs. St. Theresa of Lisieux win at the Villanova Tournament - Oct 23
Kiara Leveridge (Leacock) 24 pts vs. Laurier 73-46 Toronto East league win - Oct 7
24 pts vs. Laurier 69-34 Toronto East league win - Oct 26
31 pts vs. Macdonald in Toronto East Playoff win - Nov 2
31 pts vs. Cedarbrae 59-40 Toronto East League Championship win - Nov 4
40 pts vs. Downsview 83-30 2A City of Toronto Playoff win - Nov 12
27 pts vs. Hammarskjold 62-23 2A OFSAA win - Nov 26
Adrianna Letros (Villavova) 21 pts vs. Hillfield CISAA league win - Sept 30
20 pts vs. Trinity College CISAA league win - Oct 3
26 pts vs. Havergal CISAA league win - Oct 6
Brianna Livingston (Laurier) 24 pts vs. Cedarbrae 66-41 Toronto East league loss - Sept 28
23 pts vs. Leacock 73-46 Toronto East league loss - Oct 7
26 pts vs. Macdonald Toronto East league win - Oct 14
28 pts vs. Cedarbrae 69-56 Toronto East league win - Oct 19
20 pts vs. Leacock 69-34 Toronto East league loss - Oct 26
20 pts vs. Cedarbrae 51-49 Toronto East league loss - Nov 2
24 pts vs. Earl Haig 55-32 3A City of Toronto Playoff win - Nov 10
Kayla Maranic (Notre Dame Ajax) 21 pts vs. All Saints 79-60 Durham Region Playoff win - Nov 11
Anja Marinkovic (Northern) 25 pts vs. Lawrence Park 67-39 Toronto South league win - Oct 13
35 pts vs. Leaside 57-47 Toronto South league win - Oct 15
35 pts vs. Martingrove 64-54 3A City of Toronto Playoff win - Nov 10
Courtni Martin (Oakwood) 20 pts vs. Bishop Ryan 54-32 win at the St. Mary's (Hamilton) Classic - Oct 3
Manna Mensah (Martingrove) 31 pts vs. Etobicoke 56-30 Toronto West league win - Oct 1
24 pts vs. Vaughan Road 42-25 Toronto West league win - Oct 15
28 pts vs. Leaside 60-42 win at the Earl Haig Tournament - Oct 23
29 pts vs. Earl Haig 56-33 win at the Earl Haig Tournament - Oct 23
38 pts vs. Centennial (Guelph) 65-61 OT loss at the Earl Haig Tourn. - Oct 23
21 pts vs. Richview Toronto West league win - Oct 27
23 pts vs. Etobicoke 42-36 Toronto West League Championship win - Nov 5
41 pts vs. Northern 64-54 3A City of Toronto Playoff loss - Nov 10
Daija Moses (Cedarbrae) 20 pts vs. Laurier 66-41 Toronto East league win - Sept 28
30 pts vs. Laurier 69-56 Toronto East league loss - Oct 19
Stefanija Mrvaljevic (Applewood) 24 pts vs. St. Thomas Aquinas 47-37 Peel Region league win - Sept 30
28 pts vs. Notre Dame (Welland) 59-51 loss at the Lady Irish Invitational - Oct 2
Shanice Neita (Cedarbrae) 26 pts vs. Laurier 66-41 Toronto East league win - Sept 28
26 pts vs. Macdonald 42-11 Toronto East league win - Oct 21
25 pts vs. Laurier 51-49 Toronto East league win - Nov 2
Xuan Nguyen-Marshall (Leacock) 22 pts vs. Laurier 73-46 Toronto East league win - Oct 7
Sierra Oliver (JC Richardson) 20 pts vs. GL Roberts win at the Ballin' For Breast Cancer Event - Oct 17
Ellen Ougrinov (Gonzaga) 20 pts vs. St. Francis Xavier 50-34 Peel Region league win - Sept 28
23 pts vs. Father Goetz 54-53 Peel Region league loss - Oct 8
30 pts vs. St. Joseph's (Mississauga) 52-25 Peel Region league win - Oct 19
21 pts vs. Campion 60-36 Peel Region league loss - Oct 21
21 pts vs. Applewood Peel Region league win - Oct 27
24 pts vs. Loyola 61-43 Peel Region league loss - Oct 29
22 pts vs. Bramalea 36-24 Peel Region league win - Nov 3
20 pts vs. St. Thomas Aquinas 39-36 Peel Region league win - Nov 6
24 pts vs. d'Youville 58-41 Peel Region league loss - Nov 10
Shaina Pellington (Dunbarton) 23 pts vs. St. Mary (Pickering) 45-33 Durham Region league loss - Sept 28
27 pts vs. Pine Ridge 61-36 Durham Region league win - Sept 29
22 pts vs. JC Richardson 47-45 Durham Region Playoff loss - Nov 11
Haley Perlmutter (Newmarket) 20 pts vs. Vaughan York Region league win - Sept 30
25 pts vs. Sacred Heart 64-36 York Region league win - Oct 14
25 pts vs. St. Maximilian 80-39 York Region league win - Oct 22
23 pts vs. Denison 67-34 York Region league win - Oct 29
31 pts vs. Huron Heights 66-47 York Region league win - Nov 2
22 pts vs. St. Maximilian 62-52 York Region league Championship win - Nov 17
Aiden Rainford (Oakwood) 22 pts vs. Weston at the Seneca College Tournament - Sept 25
20 pts vs. Bishop Ryan 54-32 win at the St. Mary's (Hamilton) Classic - Oct 3
Danielle Reid (Wilson) 20 pts vs. RH King 48-20 win at the Porter Fall Classic - Oct 8
21 pts vs. Northview 39-36 win at the Porter Fall Classic - Oct 9
Tiffany Reynolds (Oakwood) 23 pts vs. Weston at the Seneca College Tournament - Sept 25
22 pts vs. Etobicoke 88-22 3A City of Toronto Playoff win - Nov 10
Jaclyn Ronson (JC Richardson) 20 pts vs. St. Theresa at the Durham College Tournament - Sept 18
23 pts vs. All Saints 57-37 Durham Region win - Sept 23
Mikayla Samuel (All Saints) 21 pts vs. St. John Paul II win at the Notre Dame (Ajax) Tournament - Oct 2
23 pts vs. Bowmanville Durham Region league win - Oct 7
26 pts vs. Notre Dame (Ajax) 79-48 Durham Region league loss - Nov 5
22 pts vs. St. Mary (Pickering) 71-46 Durham Region league loss - Nov 9
33 pts vs. Notre Dame (Ajax) 79-60 Durham Region Playoff loss - Nov 11
Brigette Sharp (Oakwood) 20 pts vs. Northern 66-25 Toronto South league win - Sept 29
Aryn Sidhu (Stephen Lewis) 25 pts vs. Meadowvale 49-22 Peel Region league win - Sept 28
22 pts vs. John Fraser 34-31 Peel Region league win - Oct 20
23 pts vs. St. Joan of Arc 40-38 Peel Region league loss - Oct 28
Jalisa Simons (Notre Dame Ajax) 25 pts vs. Paul Dwyer at the Durham College Tournament - Sept 18
25 pts vs. Henry Carr 66-48 win at the Crown the Queen Tournament - Oct 16
30 pts vs. St. John Paul II win at the Colts Classic - Oct 24
31 pts vs. All Saints 79-48 Durham Region league win - Nov 5
28 pts vs. All Saints 79-60 Durham Region Playoff win - Nov 11
Rileigh Smith (Heart Lake) 20 pts vs. Bramalea 58-39 loss at the Lady Griffins Classic - Sept 25
Maya Soicher (Martingrove) 24 pts vs. Richview Toronto West Playoff league win - Nov 3
Leyki Sorra (Cardinal Newman) 20 pts vs. St. Mary (Pickering) 43-35 loss at the Colts Classic - Oct 23
Akilah Stewart (d'Youville) 26 pts vs. St. Augustine (Brampton) 63-37 Peel Region league win - Nov 2
36 pts vs. Gonzaga 58-41 Peel Region league win - Nov 10
25 pts vs. Gonzaga 53-26 Peel Region Playoff win - Nov 13
Ivana Subasic (Glenforest) 21 pts vs. St. Joseph's 37-22 Peel Region league win - Oct 13
29 pts vs. Mount Carmel 54-47 Peel Region league loss - Oct 22
24 pts vs. Mississauga 37-22 Peel Region league win - Oct 27
34 pts
vs. Bramalea 40-39 OT win at the Applewood Hts Tourn. - Oct 30
21 pts vs. Pocock 37-28 win at the Applewood Heights Tourn. - Oct 31
22 pts vs. Heart Lake 38-32 loss at the Applewood Heights Tourn. - Oct 31
31 pts vs. John Fraser 37-28 Peel Region league win - Nov 5
22 pts vs. St. Marcellinus 36-26 Peel Region league loss - Nov 9
Samantha Tajik (Notre Dame Br.) 23 pts vs. Bramalea 44-38 Peel Region league loss - Oct 21
Sabree Thomas (Loyola Miss) 26 pts vs. St. Augustine (Brampton) 63-28 win at the Lady Bruin Classic - Sept 26
25 pts vs. Father Goetz 50-36 Peel Region league win - Oct 13
Teija Wahid-Wareham (Bramalea) 22 pts vs. Fletcher's Meadow 55-24 win at the Lady Griffins Classic- Sept 24
20 pts vs. Notre Dame (Brampton) 52-48 win at the Lady Griffins Classic - Sept 24
27 pts vs. Heart Lake 58-39 win at the Lady Griffins Classic - Sept 25
26 pts vs. St. Thomas Aquinas 56-33 Peel Region league win - Sept 28
20 pts vs. St. Augustine (Brampton) 48-46 Peel Region league win - Oct 5
23 pts vs. St. Michael (Bolton) 47-32 Peel Region league loss - Oct 23
25 pts vs. Heart Lake 37-33 win at the Applewood Hts Tournament - Oct 31
Savannah Walcott (JC Richardson) 28 pts vs. All Saints 71-47 win at the Notre Dame Ajax Tournament - Oct 3
Keowa Walters (Oakwood) 20 pts vs. Northern 66-25 Toronto South league win - Sept 29
20 pts vs. North Toronto. Toronto South league win - Oct 13
20 pts vs. Leaside Toronto South league win - Oct 22
20 pts vs. North Toronto Toronto South league win - Oct 27
Keishana Washington (St. Mary) 20 pts vs. All Saints 53-28 win at the Notre Dame (Ajax) Tournament - Oct 2
23 pts vs. St. John Paul II win at the Notre Dame (Ajax) Tournament - Oct 2
22 pts vs. Sinclair 39-24 Durham Region league win - Oct 13
24 pts vs. Cardinal Newman 43-35 win at the Colts Classic - Oct 23
21 pts vs. Oakwood 51-33 loss at the Colts Classic - Oct 24
23 pts vs. JC Richardson 53-43 Durham Region league win - Oct 29
25 pts vs. All Saints 71-46 Durham Region league win - Nov 9
Kia Watt (Henry Carr) 23 pts vs. Dante Alighieri TDCAA league win - Oct 27
23 pts vs. Bishop Allen 51-49 OT TDCAA league loss - Oct 29
23 pts vs. Cardinal McGuigan TDCAA league win - Nov 5
Anika Weekes (St. Joseph's) 20 pts vs. Dante Alighieri TDCAA league win - Oct 8
25 pts vs. JC Richardson 47-20 win at the Colts Classic - Oct 24
34 pts vs. Bishop Allen 68-34 TDCAA league win - Nov 3
21 pts vs. Michael Power 67-33 TDCAA Playoff win - Nov 16
Paulla Weekes (St. Joseph's) 20 pts vs. Father Redmond TDCAA league win - Oct 13
36 pts vs. Henry Carr 80-40 TDCAA league win - Oct 22
Bronwyn Williams (Earl Haig) 22 pts vs. Georges Henry 38-11 Toronto North league win - Oct 15
21 pts vs. Victoria Park 35-21 Toronto North league win - Oct 20
28 pts
vs. Martingrove 56-33 loss at the Earl Haig Tournament - Oct 23
27 pts vs. Don Mills 37-28 Toronto North league win - Oct 27
23 pts vs. Northview 29-19 Toronto North league playoff win - Nov 5
20 pts vs. Georges Vanier 30-15 Toronto North league Championship win - Nov 6
28 pts vs. Laurier 55-32 3A City of Toronto Playoff loss - Nov 10
Nikki Ylagan (Father Goetz) 20 pts vs. St. Augustine (Brampton) 49-42 win at the Lady Bruin Classic - Sept 25
32 pts vs. St. Michael (Bolton) 51-30 Peel Region league win - Sept 30
30 pts vs. St. Joseph 59-29 Peel Region league win - Oct 2
21 pts vs. Gonzaga 54-53 Peel Region league win - Oct 8
28 pts vs. Loyola (Mississauga) 50-36 Peel Region league loss - Oct 13
21 pts vs. St. Thomas Aquinas 45-31 Peel Region league win - Oct 19
20 pts vs. St. Francis Xavier 33-32 Peel Region league win - Oct 27
22 pts vs. Bramalea 46-23 Peel Region league win - Nov 2
20 pts vs. Mayfield Peel Region league win - Nov 5
20 pts vs. Notre Dame (Brampton) 54-23 Peel Region league win - Nov 10
23 pts vs. St. Francis Xavier 44-38 Peel Region Playoff loss - Nov 13
Coaches can send updates to rick@hooptowngta.com or text 647-668-6890

 

Top