25 Points Club - Junior Boys



HooptownGTA's 25 Points Club Junior Elite Eight Leaders (Most Points in a Game) 2016-2017
Please click on one of the ads. Thanks for supporting HooptownGTA.com
       
1st most pts in a game
S. Jack
46 Points
2nd most pts in a game
M. Kebede
44 Points
3rd most pts in a game
A. Bhardwaj
42 Points
4th most pts in a game
J. Primo
38 Points
4th most pts in a game
M. Wang
38 Points
4th most pts in a game
D. Borden
38 Points
7th most pts in a game
Elias
37 Points
8th most pts in a game
N. Dhondup
36 Points
HooptownGTA's 25 Points Club Junior Elite Eight Leaders (Most 25 Point Games) 2016-2017
   
1st most 25
Point Games
W. Hamilton
6 Games
1st most 25 Point Games
Elias
6 Games
1st most 25 Point Games
Pakeerathan
6 Games
1st most 25 Point Games
I. Masia
6 Games
5th most 25 Point Games
Ben Li
5 Games
5th most 25 Point Games
Matthew Li
5 Games
5th most 25 Point Games
K. Bell
5 Games
5th most 25 Point Games
D. Borden
5 Games


Highlighted = 30+ Points
Highlighted = 35+ Points
Highlighted = 40+ Points

HooptownGTA's 25 Points Club - 2016-2017 Junior Boys
Coaches can send results to rick@hooptowngta.com or text 647-668-6890
Please click on one of the ads. Thanks for supporting HooptownGTA.com
Armando Alvarez (Leacock) 35 pts vs Pearson. 58-49 Toronto East league win - Dec 6
Elijah Anderson (St. Marcellinus) 27 pts vs St. John Paul II A. 56-53 win at the Jr Rimrocker - Jan 14
Syrus Armstrong-Forrester (Pearson) 26 pts vs Churchill. 68-54 Toronto East league win - Dec 8
Kobe Asamoah (Thornlea B) 32 pts vs Vaughan. 77-74 loss at the Vaughan Jr. Classic - Nov 5
27 pts vs Richmond Hill. 86-52 York Region league win - Dec 13
25 pts vs Vaughan. 62-59 York Region league win - Jan 16
Quan Banton-Gunn (Mother Teresa) 31 pts vs Campion. 86-76 loss at the Jr Crusader Classic - Nov 19
Joshua Bascoe (Bishop Reding) 33 pts vs Martingrove. 68-60 win at the Jr Rimrocker - Jan 14
Kemron Bell (Keswick) 26 pts vs Pembroke. 56-49 win at the Chippewa Tomahawk Tournament - Dec 3
30 pts vs Brother Andre. 66-56 York Region league win - Dec 7
28 pts vs St. Maximilian. 80-79 OT York Region league loss - Dec 22
26 pts vs St. Robert. 66-64 York Region league loss - Jan 11
27 pts vs Richmond Hill. 65-63 York Region league loss - Jan 16
Yoni Bensoussan (Yeshivat or Chaim) 32 pts vs St. John Paul II. 61-57 TDCAA league loss - Dec 19
Kymahni Bent (Oakwood) 26 pts vs John Polanyi. 74-67 win at the Upper Canada Jr Invitational - Nov 26
LJ Bernard (Applewood Hts) 25 pts vs Rick Hansen. 58-26 Exhibition win - Nov 23
28 pts vs Glenforest. 58-47 win at the Applewood Jr Tournament - Dec 3
26 pts vs Bramalea. 71-70 win at the Applewood Jr Tournament - Dec 3
Abhimanyu Bhardwaj (Turner Fenton) 42 pts vs St. Martin. 80-59 win at the Turner Fenton Tournament - Nov 25
Emmanuel Boateng (Martingrove) 33 pts vs Michael Power. 104-78 loss at the Trojan Jr Classic - Dec 10
Dameisho Borden (Milliken Mills) 27 pts vs Keswick. 69-53 York Region league win - Nov 29
30 pts vs Stephen Lewis. 69-54 York Region league win - Dec 1
31 pts vs Vaughan. 77-76 York Region league win - Dec 6
38 pts vs St. Brother Andre. 64-44 York Region league win - Dec 12
32 pts vs Bur Oak. 67-52 York Region league win - Jan 18
Steven Bui (Stephen Lewis) 25 pts vs Rick Hansen. 61-57 Peel Region league win - Jan 12
Devonte Campbell (Paul Dwyer) 30 pts vs Henry Street. 73-69 2OT Durham Region league loss - Dec 15
Michael Caravella (Keswick) 26 pts vs Timmins. 56-47 win at the Chippewa Tomahawk Tournament - Dec 3
Jahkyah Carino-Gittens (St. Mary Pickering) 28 pts vs Pine Ridge. 97-78 Durham Region league loss - Dec 8
Marc Castilla (Senator O'Connor) 28 pts vs Brebeuf (Toronto). 80-70 loss at the Upper Canada Jr Invitational
Jalen Celestine (Pickering) 35 pts vs St. Mary (Pickering). 88-41 Durham Region league win - Dec 14
25 pts vs Upper Canada. 102-40 win at the Jr Rimrocker - Jan 13
Nathan Charles (St. Francis Xavier) 25 pts vs St. Martin. 79-73 Peel Region league win - Nov 30
28 pts vs St. Martin. 80-58 Peel Region league win - Jan 18
Rahim Charles (Louise Arbour) 30 pts vs Sandalwood. 60-59 win at the Griffins Jr Classic - Dec 8
34 pts vs Bramalea. 65-60 win at the Griffins Jr Classic - Dec 8
Alva Cheng (Markville) 28 pts vs Trudeau. 73-63 York Region league win - Dec 1
Ankit Choudhary (Thornlea) 34 pts vs Vaughan. 112-69 win at the Thornlea Jr Tournament - Dec 3
28 pts vs St. John Paul II. 107-58 win at the Jr Rimrocker - Jan 12
25 pts vs St. Marcellinus. 89-44 win at the Jr Rimrocker - Jan 13
Tyrell Clarke (Dante Alighieri) 26 pts vs John Polanyi. 72-62 loss at the Upper Canada Jr Invitational - Nov 25
Jordan Cox (St. Roch) 29 pts vs Mount Carmel. 75-50 win at the Jr Rimrocker - Jan 12
AJ Cummings (St. John Paul II) 25 pts vs HB Beal (London). 73-49 win at the Jr Rimrocker - Jan 13
Marlowie Daquioag (Francis Libermann) 29 pts vs Cardinal Newman. 72-60 TDCAA league win - Nov 14
32 pts vs St. John Paul II "B". 70-64 TDCAA league win - Jan 23
Malachi Davis (Mother Teresa) 25 pts vs Henry Carr. 80-56 loss at the Jr Crusader Classic - Nov 16
28 pts vs St. Thomas More (Ham). 65-58 win at the Jr Crusader Classic - Nov 16
Nam Dhondup (Ursula Franklin) 33 pts vs North Toronto. 70-54 Toronto South league loss - Dec 1
36 pts vs Forest Hill. 62-55 Toronto South league loss - Jan 12
Daimar Dyall-Richards (Thornlea) 34 pts vs St. John Paul II B. 91-46 win at the Jr Rimrocker - Jan 13
Jaedon Edwards (St. Augustine Brampton) 29 pts vs Holy Trinity (Oakville). 65-62 win at the Jr Rimrocker - Jan 14
27 pts vs Vaughan. 78-66 loss at the Jr Rimrocker - Jan 14
Kobe Elvis (Campion) 31 pts vs Central Peel. 92-41 win at the Jr Rimrocker - Jan 13
Marcus Faminial-Wang (St. Brother Andre) 35 pts vs Bill Crothers HS. 70-68 York Region league win - Dec 22
38 pts vs Thornlea. 64-61 York Region league loss - Jan 11
31 pts vs St. Robert. 66-63 York Region league win - Jan 16
Jamal Fuller (Westview) 25 pts vs McLaughlin. 51-32 win at the Titans Jr Classic - Dec 2
37 pts vs St. Peter. 66-47 win at the Titans Jr Classic - Dec 2
31 pts vs Notre Dame (Ajax). 72-65 loss at the Titans Jr Classic - Dec 3
30 pts vs John Polanyi. 69-60 Toronto North league win - Jan 11
Ganax (JC Richardson) 25 pts vs Cardinal Ambrozic. 83-71 loss at the Jr Rimrocker - Jan 13
Joeseph Gebru (Neil McNeil) 27 pts vs Cardinal Newman. 60-50 TDCAA league win - Jan 11
Ryan George-Joyasinghe (St. Mary Pickering) 30 pts vs Pine Ridge. 97-78 Durham Region league loss - Dec 8
Raesean Gilkes-Baskette (Neil McNeil) 25 pts vs Cardinal Newman. 76-27 TDCAA league win - Jan 18
Flynn Gilmour (Central Toronto Academy) 29 pts vs Jarvis. 76-48 Toronto South league win - Dec 6
Ethan Giroux (Sacred Heart) 25 pts vs McLaughlin. 65-37 win at the Titans Jr Classic - Dec 2
26 pts vs Wilson. 61-51 loss at the Titans Jr Classic - Dec 3
Jayden Grange (Pine Ridge) 28 pts vs St. Mary (Pickering). 97-78 Durham Region league win - Dec 8
31 pts vs Ajax. 66-42 Durham Region Playoff win - Feb 14
Wesley Hamilton (Keswick) 32 pts vs Huron Hts. 69-63 Exhibition loss - Nov 17
25 pts vs Bur Oak. 59-56 York Region league loss - Dec 5
25 pts vs Brother Andre. 66-56 York Region league win - Dec 7
30 pts vs St. Maximilian. 80-79 OT York Region league loss - Dec 22
25 pts vs Timmins. 46-41 loss at the Great Northern Shootout - Jan 7
32 pts vs Richmond Hill. 65-63 York Region league loss - Jan 16
Quentin Herbert (Birchmount Park) 33 pts vs Churchill. 59-55 Toronto East league loss - Jan 17
Clinton Ibude (Cardinal Carter) 28 pts vs Stouffville. 63-33 York Region league win - Jan 16
Nathaniel Ivey (North Toronto) 25 pts vs Parkdale. 52-32 Toronto South league win - Dec 13
Jayden Jack (Oakwood) 30 pts vs Vaughan. 65-63 loss at the Jr Crusader Classic - Nov 17
26 pts vs JC Richardson. 65-63 win at the Jr Crusader Classic - Nov 19
26 pts vs Cardinal Ambrozic. 61-57 win at the Jr Rimrocker - Jan 13
Shemar Jack (Weston) 46 pts vs Thornlea B. 73-72 win at the Vaughan Jr. Classic - Nov 4
32 pts vs Bill Crothers. 79-60 loss at the Vaughan Jr. Classic - Nov 5
30 pts vs North Albion. 62-28 Toronto West league win - Dec 7
Drazen Jerkovic (Paul Dwyer) 28 pts vs Holy Trinity. 55-50 win at the Titans Jr Classic - Dec 2
27 pts vs St. Stephen. 67-34 Durham Region league win - Dec 8
Michael Kebede (Cardinal Newman) 27 pts vs Francis Libermann. 72-60 TDCAA league loss - Nov 14
35 pts vs Crawford. 61-50 TDCAA league win - Dec 7
44 pts vs Jean Vanier (Toronto). 93-87 TDCAA league loss - Jan 16
27 pts vs Senator O'Connor. 68-66 TDCAA league loss - Jan 18
Jack Kent (Harbord) 28 pts Forest Hill. Toronto South league game - Jan 17
Ben Li (Thornlea) 27 pts vs JC Richardson. 91-61 win at the Vaughan Jr. Classic - Nov 5
25 pts vs Crestwood. 90-58 win at the Jr Crusader Classic - Nov 16
27 pts vs JC Richardson. 84-66 win at the Jr Crusader Classic - Nov 16
34 pts vs Bill Crothers. 80-63 win at the Jr Crusader Classic - Nov 19
25 pts vs Vaughan. 112-69 win at the Thornlea Jr Tournament - Dec 3
Matthew Li (Bayview) 25 pts vs St. Max. 67-44 loss at the Huron Heights Jr Tournament - Nov 10
30 pts vs St. Theresa. 69-58 win at the Jean Vanier Sr Tournament - Dec 2
30 pts vs Langstaff. 70-50 win at the MacKenzie Jr Tournament - Dec 16
25 pts vs Middlefied. 61-39 York Region league win - Dec 21
32 pts vs Jean Vanier (RH). 72-67 York Region league win - Jan 11
Kevonte Marksman (Brampton Centennial) 28 pts vs Cardinal Ambrozic. 61-54 win at the Trojan Jr Invitational - Nov 26
Tavonn Mars (Birchmount Park) 26 pts vs West Hill. 57-47 Toronto East league win - Nov 29
21 pts vs Thomson. 85-74 Toronto East league win
27 pts vs Cedarbrae. 98-61 Toronto East league win - Jan 16
Kevonne Marshall (Henry Carr) 27 pts vs Mother Teresa. 80-56 win at the Jr Crusader Classic - Nov 16
26 pts vs Bill Crothers. 73-60 loss at the Jr Crusader Classic - Nov 19
28 pts vs Vaughan. 84-80 win at the Jr Crusader Classic - Nov 19
Isaiah Masia (Ste-Trinité) 27 pts vs MM Robinson. 42-35 Halton Region league win - Nov 28
33 pts vs Iroquois Ridge. 67-52 Halton Region league loss - Nov 30
34 pts vs Trafalgar (Oakville). 61-45 Halton Region league loss - Dec 5
26 pts vs Milton. 52-46 Halton Region league loss - Dec 7
31 pts vs Aldershot. 77-59 Halton Region league loss - Dec 12
28 pts vs Robert Bateman. 41-38 Halton Region league loss - Feb 6
Marcus Moore (Jean Vanier) 31 pts vs Neil McNeil. 81-51 TDCAA league win - Nov 14
Dave Morante (St. Martin) 29 pts vs St. Francis Xavier. 79-73 Peel Region league loss - Nov 30
Keon Morrison (Thistletown) 27 pts vs Weston. 59-57 Toronto West league win - Jan 11
Tim Mununga (Corpus Christi) 30 pts vs Brebeuf. 92-34 win at the Notre Dame Tournament - Dec 10
31 pts vs St. Thomas Aquinas. 81-49 Halton Region league win - Jan 11
30 pts vs St. Augustine (Brampton). 78-75 win at the Jr Rimrocker - Jan 12
26 pts vs Richview. 86-44 win at the Jr Rimrocker - Jan 13
Jalen Nagil (Thomson) 25 pts vs John Polyani. 75-64 win at the Central Tech Jr Winter Classic - Jan 13
30 pts vs Birchmount. 62-60 win at the Central Tech Jr. Winter Classic - Jan 14
AJ Nelson-King (Central Peel) 27 pts vs St. Martin. 70-61 loss at the Trojan Jr Invitational - Nov 25
Courage Ogbeide (Henry Carr) 27 pts vs Mother Teresa. 80-56 win at the Jr Crusader Classic - Nov 16
Quentin Ollivierre (Bp Marrocco) 28 pts vs Monsignor Johnson. 64-65 TDCAA league loss - Dec 20
Nana Owasu-Anane (Corpus Christi) 26 pts vs Adam Scott. 83-28 win at the Brebeuf Tournament - Dec 9
28 pts vs TA Blakelock. 72-28 Halton Region league win - Dec 22
Elias Panagiotopoulos (Richview) 30 pts vs Silverthorn. 73-54 Toronto West league win - Dec 7
35 pts vs Michael Power. 93-92 loss at the Trojan Jr Classic - Dec 8
35 pts vs Etobicoke. 78-55 win at the Trojan Jr Classic - Dec 8
35 pts vs Etobicoke. 81-52 Toronto West league win - Dec 14
37 pts vs Lakeshore. 80-75 OT Toronto West league win - Dec 21
26 pts vs Northern. 62-57 win at the Richview Invitational - Jan 28
Kaven Pakeerathan (Victoria Park) 32 pts vs Don Mills. 62-61 Toronto North league loss - Dec 1
26 pts vs York Mills. 87-18 win at the Georges Vanier Jr Tournament - Dec 8
29 pts vs Georges Vanier. 57-40 win at the Georges Vanier Jr Tournament - Dec 8
27 pts vs George Vanier. 56-50 Toronto North league win - Dec 12
35 pts vs AY Jackson. 91-22 Toronto North league win - Jan 11
25 pts vs John Polanyi. 67-47 Toronto North Playoff loss - Feb 7
Kristian Pascua (Senator O'Connor) 30 pts vs John Polanyi. 61-56 win at the Upper Canada Jr Invitational - Nov 26
Faisal Patel (York Memorial) 29 pts vs West Humber. 84-76 Toronto West league win - Dec 21
26 pts vs North Albion. 62-37 Toronto West league win - Jan 16
27 pts vs Martingrove. 67-59 Toronto West league loss - Jan 18
Andre Philadelphia (St. Brother Andre) 35 pts vs Woodbridge. 69-38 York Region league win - Nov 28
Matthew Powell (Thornlea) 25 pts vs Stephen Lewis. 70-49 York Region league win - Jan 18
Josh Primo (Oakwood) 38 pts vs Campion. 99-82 loss at the Jr Crusader Classic - Nov 19
Lucas Ramagnano (Sacred Heart) 25 pts vs Bill Crothers. 53-47 York Region league loss - Nov 30
27 pts vs Keswick. 65-60 York Region league loss - Dec 20
Kazim Raza (Middlefield) 32 pts vs Unionville. 60-59 York Region league loss - Jan 16
36 pts vs Holy Cross. 84-71 York Region Playoff win - Feb 8
Aaron Rhooms (St. Martin) 27 pts vs St. Francis Xavier. 79-73 Peel Region league loss - Nov 30
31 pts vs St. Roch. 74-67 win at the St. Roch Jr Tournament - Dec 9
Jalen Riaz Nagil (Thomson) 25 pts vs Cedarbrae. 67-52 Exhibition win - Nov 22
Alessandro Rocca (Upper Canada) 29 pts vs Brebeuf (Toronto). 78-49 loss at the Upper Canada Jr Invitational
Charlton Rose (JC Richardson) 32 pts vs Oakwood. 66-51 win at the Jr Rimrocker - Jan 12
Jagveer Saggi (Woodbridge) 26 pts vs St. Robert. 58-55 York Region league loss - Nov 30
Staffon Samuels (Applewood) 25 pts vs St. Martin. 80-71 Peel Region league win - Feb 6
Alhagie Singhateh (Parkdale) 25 pts vs Riverdale. 45-40 Toronto South Playoff win - Feb 9
Makesan Siva (Father McGivney) 25 pts vs Trudeau. 51-48 York Reigon league win - Nov 28
26 pts vs Maple. 60-48 win at the Middlefield Silver & Black - Dec 8
25 pts vs Markville. 63-61 York Region league win - Dec 21
Patrick Soriano (Loyola Miss) 25 pts vs Bishop Reding. 71-66 loss at the Holy Trinity Jr Tournament - Dec 2
Abilash Surendran (Thornlea) 25 pts vs Vaughan. 94-63 win at the Vaughan Jr. Classic - Nov 4
Robin Tavas (Brebeuf Toronto) 25 pts vs Upper Canada. 78-49 win at the Upper Canada Jr Invitational
Trevon Thomas (Maxwell Hts) 34 pts vs Pine Ridge. 78-76 Durham Region league loss - Dec 22
Shemar Thompson (Tommy Douglas) 28 pts vs Emily Carr. 71-67 York Region league loss - Jan 11
Jacob Tran (Bur Oak) 33 pts vs St. Robert. 72-53 York Region league win - Dec 21
25 pts vs St. Maximilian. 63-48 York Region league win - Jan 16
33 pts vs Milliken Mills. 67-52 York Region league loss - Jan 18
Filipe Vau (Philip Pocock) 30 pts vs Meadowvale. 64-48 Peel Region league win - Dec 14
27 pts vs St. Famille. 64-48 Peel Region league win - Dec 19
29 pts vs Meadowvale. 72-52 Peel Region league win - Dec 21
30 pts vs JC Richardson. 63-38 loss at the Jr Rimrocker - Jan 13
Lear Watson (Notre Dame Brampton) 25 pts vs. Stephen Lewis. 56-40 win at the Trojan Jr Invitational - Nov 26
Deshondre Williams (Northview) 30 pts vs Emery. 55-43 Toronto North league win - Jan 12
Ethan Williams (Chaminade) 32 pts vs Archbishop Romero. 70-27 TDCAA league win - Jan 12
33 pts vs Dante. 71-54 TDCAA league loss - Jan 19
Marquis Williams (Bloor) 30 pts vs Central Toronto Academy. 63-44 Toronto South league loss - Dec 9
Shakir Yakubu (Bramalea) 30 pts vs Louise Arbour. 65-60 loss at the Griffins Jr Classic - Dec 8
Coaches can send results to rick@hooptowngta.com or text 647-668-6890
Please click on one of the ads. Thanks for supporting HooptownGTA.com

 

Top